Ha gyakran kell otthonról végezned a munkádat
A kis lakás praktikus berendezése kapcsán az otthoni munkavégzésről lesz szó, mert mostanában több munkaadó döntött a Home Office mellett. Most is, mint minden alkalommal, fordítsuk hasznunkra a nehézségeket!
Kis alapterületen még egy új, vagyis félig-meddig új funkciónak is helyet kell adnunk, a Home Office-nak. Nyilván az online módon is végezhető munkák szorulnak az otthonunk falai közé, tehát a számítógép használatának körülményeit kell professzionálisabbá tenni.
Ilyenkor mindenki (nagyon helyesen) az ergonomikus kialakítású munkaszékekre és asztalokra gondol, és a magas esztétikai igényeket kielégítő számítógép házakra. Ha már eljutottunk oda, hogy ezeket a tényezőket felülvizsgáltuk és kiigazítottuk, akár az itt olvasható korábbi bejegyzések, vagy itt igénybe vett tanácsadások segítségével,
akkor lépjünk tovább!
Sok embert érint az a munkaadói döntés, hogy spórolván a iroda fenntartás magas költségén és megelőzendő a vírus további terjedését, otthoni munkára szólítja fel a dolgozóit.
Hatalmas kényelmet, függetlenséget és „csendet” kaptunk cserébe a fárasztó és frusztrált napi utazásokért és a munkahelyi, olykor kellemetlen intrikákért.
Ne tagadjuk meg a munkahelyünktől a szép kilátást, amennyire a lehetőségeink engedik!
Rendezzük el a munkaasztalunkat úgy, hogy jobb kedvünk legyen tőle! Egy csokor virággal, vagy egy szép tárggyal, fényképpel igyekezzünk pótolni azokat a jó élményeket, amelyekben az utazás közben részünk volt!
Helyezzünk el egy széket, fotelt a közelünkben, hogy szükség esetén hellyel tudjuk kínálni a kollégánkat!
Fektessünk hangsúlyt arra, hogy megtaláljuk azt a színvilágot, ami legmegfelelőbb számunkra. Ezt a folyamatot a munkaeszközeink színeinek tudatos megválasztásával is kezdhetjük.
Ne felejtsük el, hogy a kis lakás sokféle korlátot jelent, viszont egy-egy megfelelő környezetben elhelyezett tárgy jelentősége sokkal nagyobb, mint egy nagy térben!
Ez az egyik titka a kis lakás praktikus berendezése irányelvének!
Gondolatébresztőnek egy-két híres író, Agatha Christie, John Steinbeck, Ernest Hemingway és Honoré de Balzac legendás munkakörülményeit ajánlom figyelmedbe. Egy korábbi bejegyzésem erről szól.
Próbáljuk megfogalmazni a saját legendánkat a fentiek tükrében, de a mai körülményeknek megfelelően! Igyekezzünk átgondolni a példák derűjével, viszont pontosan, leltárszerűen, hogy a munkavégzésünknek hol a legjobb helye a lakáson belül!
Tipp!
Ha tetszett a bejegyzés és az otthoni rendezkedésben elakadtál, akkor szívesen ajánlom a figyelmedbe az Ötletelés című ajánlatomat.