Lakásdekoráció a lakásunk különböző pontján. Ez lesz a témája mostantól kezdve néhány bejegyzésemnek.
Lakásdekoráció a falon.
Közös gondolkodással kezdjük a sort, amely a képek elhelyezésének szempontjaitól, egészen a harmonikus összkép megvalósításáig tart.
A következő rész a használati értékkel nem bíró dísztárgyakról fog szólni, majd a gondolatmenetet a terítők és a kézimunkák díszítő szerepének témája fogja zárni.
Képek
Kép alatt jelen esetben a festménytől a grafikán, a fotón kézimunkán keresztül, olyan különböző korban készült tárgyat értek, aminek valamiért megkülönböztetett figyelmet szentelünk és bekeretezve a falra rögzítjük.
Okok
Kétféle oka van annak, hogy képpekkel dekoráljuk az otthonunkat. Az egyik ok az, hogy olyan posztereink, festményeink vannak , amik kedvesek számunkra és örömet okoz a látványuk, ezért kitüntetett helyre szeretnénk tenni őket.
A másik eset pedig az, hogy adva van egy üres falfelületünk, aminek a „csendjét” meg szeretnénk törni valamivel.
A megközelítés az nem ugyanaz, de a megoldás felé vezető szempontok hasonlóak.
Építészeti adottságok
A helyiség építészeti adottságai (méretei szélte, hossza, magassága, funkciója, nyílászárók színe, anyaga, fényviszonyok, színek stb) és a képek megjelenése (stílus, méret, szín stb.) között szükséges harmóniát teremteni, összefüggésben a bútorozással, és a kívánt hangulattal.
Meghitt hangulatú lakásdekoráció
Ha egy beszélgetősarok meghittségét szeretnénk kiegészíteni, valószínű több kisebb kép jön szóba a szükséges szemmagasságot alapul véve. Itt a bútorozás részévé válik ez a dekoráció. Természetesen ez egy nagy térben kialakított kisebb egység is lehet. Hasonló témáról korábbi bejegyzésemben is írtam.
Impozáns lakásdekoráció
Előfordulhat, hogy messziről szeretnénk rácsodálkozni egy, vagy több nagyobb képre. Itt értelemszerűen meg kell teremteni az összhangot a lakásdekoráció és az építészeti adottságok között.
Mindkét esetben biztosítani kell a megfelelő légkört, az elképzelt célnak megfelelően.
Stílus
Nehéz szabályokat felállítani stilisztikai szempontból, mert épp az is érdekes lehet, ha bátran kezeljük ezt a kérdést. Régi és új jól megfér egymás mellett, sőt meg teremthetünk egy sajátos egyedi légkört is, egy jól eltalált kombinációval. Képkeret stílusokról itt van egy kis olvasnivaló.
Színvilág
A falra kerülő képek is hozzá járulnak a tér színvilágához, ezért fontos tudatosan kezelni ezt a kérdést. A keretezés színe, anyaga formavilága természetesen a képpel együtt, az összhatás részét képezik. A színekről innen lehet letöleni egy ingyenes anyagot.
Itt érdemes megemlíteni, hogy egy kis játékossággal is fűszerezhetjük a tér hangulatát. Például egy a falra akasztott tükör segítségével. A tükröződő szobarészlet, vagy ablakból látható külső kép váratlanságából egy jól eső érzés születhet.
A technikai részletekről, a felfüggesztés módjáról a különféle elrendezésekről folytatásként a következő bejegyzésben fogok írni.
Tipp!
Ha tetszett a bejegyzés és az otthoni rendezkedésben elakadtál, akkor felhívom a figyelmedet az Ötletelés című ajánlatomra.